Pre obyvateľov Spišskej Novej Vsi. Dajme šancu novým tváram. Neschopákov tu už bolo dosť.

Autor: Miroslav Hnát | 10.4.2018 o 14:06 | Karma článku: 2,59 | Prečítané:  926x

Takto to funguje v SNV. Kompetentní nerobia nič a všetko je OK, až kým sa niekto nezačne rýpať vo veciach.

A keďže tieto bytosti, ktoré by sa mali o mesto starať, sú ako prázdne telesné schránky, s vyhasnutým záujmom o občanov a nemajú vlastné nápady a návrhy, tak ich zbierajú od ľudí, aby ich mohli následne na to realizovať a vyhlásiť za svoje.

Hej vy kompetentní v oblekoch, ktorí máte byť prínosom pre mesto a jeho obyvateľov!!! Čo tak zdvihnúť zadky, vziať si fotoaparát, zápisník a prejsť sa po sídliskách, aby ste videli nedostatky a potreby nie len z internetových diskusií.

Roky robíte hovno!!! Ak nerátam službičky pre seba, rodinu, kamarátov a vyvolené firmy.

Občania tu nie sú od toho, aby vám dávali riešenia a nápady. To vy ste predsa sľubovali a bili sa do hrude, že ak vám ľudia dajú dôveru, tak ich budete zastupovať a hájiť ich záujmy a potreby. Ale to sa deje len v predvolebných obdobiach, kedy sa zase škeríte z letákov, plagátov, billboardov, fotiek a videí a po novom sa na kampane zneužívajú aj aktivisti, deti a mládežnícke organizácie.  Fuj!

Využívate, že mnohí ľudia nerozumejú procesom, ako to všetko funguje, alebo nemajú čas sa zapodievať vašou neschopnosťou. Akosi ste ale zabudli, že máte pracovať aj pre nich.

Poniektorí máte svojich stúpencov, ale aj to len na základe kamarátstiev a osobných sympatií. Prívržencov, ktorých nenápadne zneužívate a manipulujete nimi a im celkom stačí, keď celá vaša aktivita spočíva v zdieľaní článkov, zápisníc, statusov, fotiek, informácií o zatúlaných psoch, odstávkach vody, či elektriny.

Môže byť človek dobrý otec, syn, brat, kamarát, ale to z neho nerobí osobu vhodnú na zvolenie do dôležitej funkcie. Nezaslúži si hlas ani kvôli tomu, že spolu pijete, alebo húlite. Legitimita sa určuje schopnosťou uvažovať, nachádzať riešenia, bojovať za ľudí, mať svoje zásady a plniť si svoje povinnosti stále, nie len v predvolebnom období a to pokojne aj nad rámec  týchto svojich povinností.

Taktiež nemusí byť vhodným niekto, kto je prvý v abecede, ako nezávislý kandidát. Vidíme to na sídlisku Západ 1. Nikto, ktorý zbiera nápady a rady od ľudí, pretože nemá vlastné. Ani jeden, jediný vlastný nápad za celé pôsobenie v politike. Len bratríčkovanie, falošné úsmevy a prezliekanie kabátov. Ale nedá sa byť kamarát s každým. A ak sa niekto o to usiluje, tak tam niečo nie je v poriadku.

Taktiež si osobne myslím, že nie je vhodné dať dôveru niekomu, kto je permanentne ožratý, zhúlený, kryje podvodníckych kamarátov, ich kšefty a dílerov. A opitého ho musí z podniku vynášať zásahovka. Niekomu, kto nedokáže povedať jednu súvislú vetu, aby to nevyzeralo, že je mentálne retardovaný, ani niekomu, kto by rád ľudí zastupoval aj v úradnom styku, no chýba mu znalosť gramatiky a štylistiky.

A veriť niekomu, kto sa hrá na youtubera a natáča si monológy, v ktorých žobre od ľudí nápady, so zomknutými rukami, ako pri modlitbe? Čo to akože je? Zrazu sa oháňať sedliackym rozumom? Ale to je len ďalšia hra so slovíčkami. Je ale aspoň vidieť, komu dochádza dych a myšlienky.

Kým sa budú dávať lajky a sympatie len kvôli rodinnej príslušnosti, kamarátstvu, fyzickej príťažlivosti, alebo umeniu manipulovať, a nie kvôli pravde, vlastnému názoru, hodnotám a argumentom, tak to bude stratené.

Dajme priestor novým tváram, nech sa prejavia a ukážu čo v nich je. Tieto staré štruktúry, ktoré tu máme teraz, sú k ničomu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?