Sviečky, pochody, transparenty, príhovory, statusy, alebo aké ľahké je manipulovať ľuďmi.

Autor: Miroslav Hnát | 3.3.2018 o 14:14 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  429x

Dovolím si napísať svoj názor na to, čo sa tu odohráva. Snáď mám naňho právo, keď sa tu zrazu bojuje za slobodu slova.  

Nie je to tak dávno, čo mnohí zdieľali na svojich profiloch video nejakého zvieraťa /neviem čo to už bolo zač/ ako ho nejaký človek škriabal, alebo hladkal a mnohým to prišlo pekné a "zlaté". Šťastné zvieratko. A okolo toho kopa srdiečok a rozplývania sa.

No po čase bolo zverejnené celé video, ako to zviera vlastne trpí a je týrané. A zrazu všetci príspevok mazali zo svojich profilov a vymenili ho za rozhorčené statusy a komentáre.

Alebo zostrih videí psov, kde sa tvária previnilo kvôli tomu, že niečo vyviedli. Mnohí to video zdieľali, smajlíkovali, prišlo im to milé a zábavné. Až kým sa k tomu videu nevyjadrila odborníčka, ktorá sa venuje správaniu sa psov a uviedla, že to, o čom si ľudia myslia, že je vina v tvári psa, je strach! Žiadna vina, alebo hanba. A zase sa začali príspevky s daným videom mazať.

 

A tak to chodí s ľudskou naivitou a manipulovateľnosťou. V mnohých veciach.

 

A teraz???

Na pozadí vraždy sa odhalilo niečo veľké. Ok. A mnohí mali hneď aj vinníka a motív, ešte pred ukončením ohliadky miesta činu a vyšetrovania.  A prečo? Lebo ich mienku a názor tvoria média, horlivci a politici.

Je fajn, že ľudia vyšli do ulíc a prejavujú nesúhlas, ale zapaľovať sviečky a dávať na transparenty tváre niekoho, o kom vedia len to, ako umrel a o jeho živote vedia len to, čo im podsunuli média?  

Ale ok, poniektorí to zneužili v prospech politiky, alebo na zbieranie osobných kreditov, natrénovali si na tom rečnenie, politické statusy, diskusie a argumentovanie. Všetko pekne ukryli za pózu vlastenectva a bitia sa do hrude. Celé to dokonca naberá takej absurdnosti, akoby všetci videli videozáznam, kde sú strelcami priamo Fico s Kaliňákom. 

Hnusne sa zneužíva smrť niekoho, kto je pre mnohých cudzím človekom. Ale ľudia sú manipulovateľní, chcú sa k niečomu pripojiť a toto je jedna z možností.

 

A ako je to s unáhlenými závermi? Vidíte človeka s nožom v ruke. Pre mnohých desivý výjav a v hlavách sa objaví predstava násilia, krvi a bolesti. Ale neskôr si všimnete, že ten človek v druhej ruke zároveň drží vidličku. A zrazu celá situácia naberá iný charakter a atmosféru.

 

Kedysi dávno, už je to naozaj veľa rokov dozadu, bol jeden brutálny prípad vraždy. Aj keď nie na Slovensku, ale dôležitá je podstata.

Na ubytovni našli v posteli ležať človeka bez hlavy. Všetci sa o obeti vyjadrili, že je to známy narkoman, ktorý po okolí predával drogy. Dokonca aj na mieste činu sa v jeho veciach našli drogy. Všetci v tom ihneď videli jasný motív - drogy, vyrovnávanie účtov atď ... Každý to bral ako hotovú vec.

Potom ale našli jeho spolubývajúceho, ktorý mal pri sebe v igelitke odrezanú hlavu obete. Bol zjavne mimo. Priznal sa, že spolubývajúcemu odrezal v noci hlavu preto, lebo nahlas chrápal a tak mu rupli nervy. Pomiatol sa.

Primitívny motív, ktorý by nikoho nenapadol.

 

Je fajn, že sa odhalili závažné skutočnosti na Slovensku a netreba ich nechať nepovšimnuté. Len tak na nich časom nezabudnúť, ako na všetko ostatné predtým. Ale zneužívať pritom smrť niekoho na politické ambície a boje?

A strašiť ľudí 90. rokmi? Viete vôbec čo to vo verejnosti vyvoláva? Strach! Zlo v uliciach, prestrelky, rozstrieľané telá a autá samopalmi, výbuchy a obete na civilistoch a majetku ľudí. Naozaj chcete kvôli svojim politickým a osobným ambíciám strašiť ľudí?

 

Toľko môj názor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?