Pusťme sa do petícií. Auto nie je vec.

Autor: Miroslav Hnát | 12.8.2017 o 20:54 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  244x

V dnešnom svete nezmyselných, zvrátených a absurdných zákonov, predstáv a hodnôt je skutočne jednooký kráľom. A to doslova. Kráľom, ktorého chcú lynčovať, nahánať  a potrestať za zrak a zdravý úsudok.                                                                                                                                             

Tak teda vyzdvihnem jeden z mnohých fetišov, ktorý zatiaľ nie je povýšený na niečo viac, ako naozaj je. Ale mnohým hrabe natoľko, že by som sa nedivil, keby došlo k tomu, že sa autá nebudú brať ako vec a banda vyšinutých ľudí vyjde do ulíc, bude spisovať peticie a pridávať rôzne choré príspevky na sociálne siete za účelom povýšiť motorové vozidlá na živé bytosti a vypukne aj snaha o možnosť sobášiť ľudí s autami.  

Veď sa predsa o ne staráme, leštíme ich, pulírujeme a dávame im svoju pozornosť. Mnohí sa im prihovárajú, dávaju im mená, hladia ich, bozkávajú navoskovaný lak, rozprávajú sa s nimi, či strkajú svoje odporné penisy do výfukov.

Robia nam radosť.

Dávame im nažrať a mnohé z nich sú fakt pažravé a vyberavé. Nechutí im všetko.

Slúžia, pomáhajú, ochránia pred zlým počasím, poskytnú azyl milencom, dovolenkárom, dobrodruhom. Pomôžu pri prevoze chorého, raneného, či rodiacej ženy.

Sú rôzne. Každý si nájde to svoje. Farbu, tvar, vlastnosti. Približujú nás k ďalekým cieľom a snom.

Často sa vzpierajú našej vôli a potrebujú taktiež ošetriť, opraviť, transplantovať nejaký ten diel. Majú dokonca doklady totožnosti, dátum narodenia a oficiálne mená a priezviská.

Zastávame sa ich, keď nám do nich niekto kope. Plačeme, keď idú na zaslúžený odpočinok na miestnu skládku, či vrakovisko, alebo keď ho nejaká sviňa rozmláti pálkou, poškriabe kľúčami, keď havarujeme, alebo keď zachutí hrdzi.

Hýbu sa, pracujú, dávajú teplo.

Mnohé sa dajú naučiť povelom, či fungujú nadiaľku. Majú vlastné rozumy a upozorňujú nás na nebezpečenstvo, teplotu, prekážky. Čítajú nám z mapy.  Dávajú pôžitok z jazdy, rýchlosti, výhľadu, hudby.

Tiež majú svoj život a životnosť. Dávajú radosti i starosti. Slúžia. Plnia nám sny, dodávajú komfort, pôžitok, spokojnosť, často naplnenie a športový zážitok.

Poďme za ne bojovať. Auto nie je vec. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

Píše Kristián Blaškovič - Fórum

Čím prekvapí Kim na stretnutí s Trumpom?

Kim sa chce vrátiť medzi svetových politikov ako ich rovnocenný partner.


Už ste čítali?