Ako by ne/malo vyzerať hľadanie životnej lásky

Autor: Miroslav Hnát | 9.6.2016 o 12:04 | Karma článku: 6,32 | Prečítané:  428x

Hľadám ženu. Spriaznenú dušu. Symbol nežného pohlavia, ktorá sa nepotrebuje v spoločnosti prezentovať tým, čo bolo kedysi povolené iba v nevestincoch a verejných domoch. 

     Bytosť, ktorej nie je cudzia neha, pekné slovo, skromnosť a úprimnosť. Stvorenie so vzťahom k umeniu a literatúre, so všeobecným prehľadom a uvedomením si sveta. Krehkú bytosť, ktorá nepotrebuje na sebe páchať zverstvá, nezaplavuje internet odvážnymi fotografiami a videami, neprivyrába si na živobytie sexom a nie je verejným majetkom, k dispozícii každému, kto zatúži po fyzickom kontakte a chuti si užiť. Takú, ktorá chlapa nevysmeje za pozvanie na večeru, za venovanú báseň, za kvet. Takú, ktorú nevzrušuje vulgárnosť a hrubé zaobchádzanie, ale ktorá túži po dôstojnom zaobchádzaní, pozornosti a zdieľaní pekných chvíľ. Takú, pre ktorú sex nie je najkrajším zážitkom a vrcholom vzťahu medzi mužom a ženou. Ženu so správnymi hygienickými návykmi, ktorej nie je cudzia gramatika a zásady spoločenského správania. Ženu, ktorá sa dokáže pri jedle uvoľniť, nemusí jesť s kalkulačkou v ruke a počítať nutričné hodnoty. Ženu, ktorá má rada seba, svoj život a nezhadzuje sa skrz svoje chyby a nedostatky, ale berie ich ako súčasť svojej jedinečnosti.

     Hľadám ženu, ktorej nebude vadiť moja opora, vernosť, úprimnosť a neha. Takú, pri ktorej nebudem musieť byť stále v strehu a reprezentovať len tvrdosť chlapa, ale môžem prejaviť city a nemusím zadržiavať slzy, keď viem, že ma rozcitlivie romantický film. Takú, pri ktorej nemusím chlapsky držať sekeru, alebo kladivo s chladným výrazom tváre, keď moje ruky dokážu udržať aj ružu a nezlomiť ju.

     Hľadám ženu, ktorej nebude vadiť, že aj keby jej vypadali všetky vlasy a zuby, keby ochorela a bola pripútaná na lôžko, keby jej zrástli kolená k sebe, alebo sa strácala v akomkoľvek probléme, tak neutečiem a stále bude tou jedinou princeznou, najkrajšou a najlepšou na svete a ja princ v jasnej zbroji, stínajúci všetky dračie hlavy v okolí.

     Hľadám ženu a som ochotný ju nájsť aj pohodenú v blate, ušpinenú, vystrašenú, sklamanú, zneužitú, zranenú. Zdvihnúť ju zo zeme a ukázať jej, že všetko môže byť aj pekné, príjemné a radostné. Že je v bezpečí. Že nie je nemožné prežiť rozprávku, o ktorej sníva každé dievča už od mala, ale časom zatrpkne a berie to ako detský rozmar, bez možnosti reality. Ošetrím jej rany a aj cez všetky tie jazvy na tele a na duši bude tou najjedinečnejšou ženou na svete.

     Hľadám ženu, ktorá so mnou pôjde osídliť inú planétu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?