Jeden z mnohých príbehov o sklamaní

Autor: Miroslav Hnát | 29.12.2015 o 1:40 | (upravené 29.12.2015 o 10:25) Karma článku: 3,29 | Prečítané:  447x

Tak rád by som si už vydýchol, uložil sa do postele na mieste, kde som sa ako malý chlapec cítil bezpečne a aj keď som sa strhol zo zlého sna, vedel som, že sa na posteli vznášam dostatočne vysoko,

nad všetky tie jednooké, pokrivené, krvilačné zrúdy a ich úsilie stiahnuť ma za nohu dolu, zaniklo v prebudení.

Tak rád by som nemusel riešiť existenčné problémy srdca, chuť stretávať, spoznávať a odhalovať zákutia ďalšej ženy, ale dať práve tebe pocítiť to bezpečie po mojom boku. Namotávať si jemné pramienky tvojich vlasov okolo prsta a dúfať, že okno je dostatočne odolné a neprebije sa k nám ten odporný svet, s úmyslom zasiať medzi nás zložitosť a zmatok.

Tak rád by som už neriešil okolnosti zaslúženia si nehy, pohladenia, pekných slov na inú adresu, tých mám na rozdávanie. Tebe. Stojím však s plnými taškami nepovedaného a neuskutočneného a trhajú sa mi v rukách. Všetká ta chuť a túžba milovať, pochopiť, splniť, obetovať padá po kusoch na zem a dažďová voda ich unáša prúdmi do kanálov, medzi všetky tie výkaly, hrdosť, slepotu, neúctu, nepozornosť, nedoveru, neveru. Všetko to potom zožerú krysy, alebo roznesú na podrážkach špinaví bezomovci, ktorí majú vo svojej situácii vačšiu istotu, ako ja v tebe.

Tak rád by som ležal prebudený a radšej bojoval s jednookými, pokrivenými, krvilačnými zrúdami, ako so zabudnutím na teba.

Tak rád by som sa chcel cítiť nevinný, že žijem dlhšie, ako naše zoznámenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?


Už ste čítali?