Mužská záležitosť

Autor: Miroslav Hnát | 27.10.2014 o 23:06 | Karma článku: 7,42 | Prečítané:  238x

Každý sa snaží  nevyzerať ako odľud a nebyť príliš odlišný v tom, čo sa od neho očakáva na ceste obľúbenosti v určitom kolektíve, či skupine, ktorú si vyberie, alebo v ktorej sa ocitne, či už zámerne, alebo náhodou. Každý chceme byť aspoň v nejakej tej skupine obľúbený, uznávaný, doležitý, oslovovaný, započítaný. Zapadnúť a splynúť. Byť in a držať krok. 

Na základe každodenného pozorovania možem konštatovať, že v chlapskom kolektíve je jeden prvok, jedna téma, ktorá skor či neskor musí padnúť, aby bolo „chlapskosti“ učineno zadosť. Či už je to niekto nový, kto si myslí, že túto tému musí nadhodiť, aby medzi chlapov zapadol, alebo je to súčasť bežnej komunikácie starých známych.  Tou témou sú ženy a sex. Zásluhy, zážitky, výkony. Kritika a hodnotenie ženských postáv, konaní a pováh. Povačšina chlapov si myslí, že je málo chlapské, drsné, tvrdé a dostojné, používať slová ako žena, dievča, matka, milovanie, láska, ľúbiť.  Že sa za tieto slová treba hanbiť a sú poženštilé, alebo makké. A tak sa zo žien stávajú kurvy, piče, štetky alebo kundy, sex a milovanie sa zmení na jebačku, pichanie, mrdanie a  žena, manželka, alebo priateľka na starú. Povačšinou si to nemyslia a nie sú tak tvrdí, ale niekde sa berie tá povinnosť vyslovovať a baviť sa týmto štýlom. Že je to chlapské, tvrdé a chvályhodné. Že chodiť za kurvami, podvádzať, vyvršovať sa, ponižovať a urážať ženy je správne a v kolektíve sa im dostane uznania a potľapkania po pleci. Že okomentovať každý okoloidúci zadok a prsia je samozrejmosť, ako v porote na MISS. Predbiehať sa v tom, čo všetko by s týmito vnadami dokázali urobiť a tváriť sa víťazoslávne napriek tomu, že to ostalo len pri predstavách  a rečiach. Že žena je kusom masa len pri rozprave v chlapskej spoločnosti, no v skutočnosti chce byť každý milujúcim a milovaným.

Potom prídu domov, kde ich čaká žena a sú zrazu sladkí ako med. A keď ich karhá, tak so sklopenými ušami a stiahnutými ramenami počúvajú na slovo. Ako psi.

 

Nie sme zver, nemyslime ako zver. Ženy tiež nie sú zvieratá, aj keď sú v rozhovoroch často spomínané ako kravy, svine, či suky. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?