Mužská záležitosť

Autor: Miroslav Hnát | 27.10.2014 o 23:06 | Karma článku: 7,42 | Prečítané:  223x

Každý sa snaží  nevyzerať ako odľud a nebyť príliš odlišný v tom, čo sa od neho očakáva na ceste obľúbenosti v určitom kolektíve, či skupine, ktorú si vyberie, alebo v ktorej sa ocitne, či už zámerne, alebo náhodou. Každý chceme byť aspoň v nejakej tej skupine obľúbený, uznávaný, doležitý, oslovovaný, započítaný. Zapadnúť a splynúť. Byť in a držať krok. 

Na základe každodenného pozorovania možem konštatovať, že v chlapskom kolektíve je jeden prvok, jedna téma, ktorá skor či neskor musí padnúť, aby bolo „chlapskosti“ učineno zadosť. Či už je to niekto nový, kto si myslí, že túto tému musí nadhodiť, aby medzi chlapov zapadol, alebo je to súčasť bežnej komunikácie starých známych.  Tou témou sú ženy a sex. Zásluhy, zážitky, výkony. Kritika a hodnotenie ženských postáv, konaní a pováh. Povačšina chlapov si myslí, že je málo chlapské, drsné, tvrdé a dostojné, používať slová ako žena, dievča, matka, milovanie, láska, ľúbiť.  Že sa za tieto slová treba hanbiť a sú poženštilé, alebo makké. A tak sa zo žien stávajú kurvy, piče, štetky alebo kundy, sex a milovanie sa zmení na jebačku, pichanie, mrdanie a  žena, manželka, alebo priateľka na starú. Povačšinou si to nemyslia a nie sú tak tvrdí, ale niekde sa berie tá povinnosť vyslovovať a baviť sa týmto štýlom. Že je to chlapské, tvrdé a chvályhodné. Že chodiť za kurvami, podvádzať, vyvršovať sa, ponižovať a urážať ženy je správne a v kolektíve sa im dostane uznania a potľapkania po pleci. Že okomentovať každý okoloidúci zadok a prsia je samozrejmosť, ako v porote na MISS. Predbiehať sa v tom, čo všetko by s týmito vnadami dokázali urobiť a tváriť sa víťazoslávne napriek tomu, že to ostalo len pri predstavách  a rečiach. Že žena je kusom masa len pri rozprave v chlapskej spoločnosti, no v skutočnosti chce byť každý milujúcim a milovaným.

Potom prídu domov, kde ich čaká žena a sú zrazu sladkí ako med. A keď ich karhá, tak so sklopenými ušami a stiahnutými ramenami počúvajú na slovo. Ako psi.

 

Nie sme zver, nemyslime ako zver. Ženy tiež nie sú zvieratá, aj keď sú v rozhovoroch často spomínané ako kravy, svine, či suky. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?