Najromantickejšie myšlienky, aké ma kedy mohli napadnúť

Autor: Miroslav Hnát | 24.9.2014 o 19:24 | Karma článku: 5,09 | Prečítané:  275x

     Na čistotu vecí a okolia sme hákliví. Dbáme o hygienu životného priestoru, vynakladáme energiu na umývanie, čistenie, pranie, dezinfikovanie, recyklovanie, inovovanie predmetov okolo seba. Priečime sa špinavých, použitých, obchytkaných vecí, záchodových dosiek, kľučiek, použitého oblečenia, či jedla, z ktorého niekto odjedol. Bojíme sa baktérií a infekcií, máme strach z nemocničných čakární, nechytíme do ruky hovno, nevypijeme moč, nevysajeme niekomu sopeľ z nosa do vlastných úst, neoblečieme si po niekom použité spodné prádlo, nezjeme opľuté ovocie, aj keď bolo následne starostlivo umyté, pretože myšlienka na predošlé znečistenie nám ostala v podvedomí.

S ľuďmi je to iné.

 

Máme, alebo mali sme svojich partnerov, lásky, milencov, spriaznené duše. Podstatná vačšina z nás sa nezamýšľala nad ich použitosťou. Nad použitosťou a znečistením ľudského tela, aj keď taktiež prešlo očistou, tak ako keď po jedle umyjeme riad. Nevadí nám, že pred nami bol niekto, s kým sa náš partner zvíjal v posteli, orosený cudzím potom, slinami, ejakulátom a v tom najodpornejšom prípade aj páchnucími exkrementami. Nevadí nám, že do ženy, ktorú tak milujeme a chceme s ňou stráviť život, niekto vrážal svoj zaparený penis s blaženým, či zúrivým výrazom v tvári a ona pri tom vzrušene vzdychala, pretože sa jej to páčilo tak, ako nikdy nič predtým. Nemyslíme na to, že jazyk, ktorého sa pri bozkávaní dotýkame tým svojim, mohol oblizovať riť niekoho pred nami, že z pŕs, ktoré hladíme bolo niekoľkokrát zmývané semeno, že ruka, ktorú držíme pri prechádzke, zvierala osliznuté penisy,  že tvár, do ktorej sa zamilovane dívame, bola vo chvíli orgazmu fackovaná a opľúvaná. Nezamýšľame sa nad tým, pretože každý vzťah by sa mal začať odznova, s čistým štítom. Po rozchode bude náš ex taktiež začínať odznova niekde inde s niekym iným a znovu sa jej, alebo jemu bude páčiť ta rozkoš, ktorú jej poskytne niekto iný a bude ho prosiť, aby neprestával. S tým sa je treba vždy zmieriť. Že sme, aj nie sme jedineční ako partneri v živote niekoho.

Horšia varianta je zakladať svoj život, ilúzie, sny, budúcnosť a predstavy na vzťahu s niekym, kto tieto myšlienky nezdieľa len s vami. Všetko sa dá predsa umyť, zuby vydrhnúť kefkou, ústa vypláchnuť, telo navoňať, vlasy učesať. Staviame na naivitu a na váhu klamstva. Často v tom klamstve žijeme celý život. Čo je však horšie? Dozvedieť sa pravdu, že žena, ktorá nám večer v posteli dáva bozk na dobrú noc, ešte pred pár hodinami v ústach zvierala penis niekoho iného a blažene hĺtala jeho ejakulát, alebo sa o týchto veciach radšej nikdy nedozvedieť a žiť v pokojnej nevedomosti?

Sme len hýbajúce sa kusy masa, ktoré sa snažia loviť ďalšie kusy masa, pri troche šťastia s trochou rozumu. City k masu nepatria, je to len naša predstava pohody, pokoja, príjemnosti, zázemia. Prežitok romantických definícií a zobrazení. Cítime lásku a doveru, no poznanie je jeden obrovský otáznik. Doverovať svojmu ulovenému kusu masa, ku ktorému citíme náklonnosť, je riziko, ktoré sme často ochotní podstúpiť i za cenu toho, že sa vrcholne mýlime. Osobne si myslím, že to platí v každom vzťahu, buď na jednej, alebo na druhej strane a ak si myslíte, že práve ten váš vzťah je ten pravý, čistý, monogamný a ste si sebou istí, tak ten hriešny a vinný bude váš partner. A žijete len v pomyselnom otázniku, či sa o tom dozviete, alebo nie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?