Svet ľudí sa zmenil na svet figurín

Autor: Miroslav Hnát | 1.8.2012 o 18:43 | Karma článku: 7,70 | Prečítané:  1978x

    Možno, že som malicherný, detinský, zaostalý, nemoderný, alebo budem na smiech, keď vobec riešim problematiku zahýbania a klamstiev vo vzťahoch. Veď dnes sa už skoro nikto pri tom triezvo nepozastavuje a už to nerieši ako problém. Z ľudí sa stali tvory, ktoré povýšili zvieracie pudy nad zdravý rozum. Piercingy, tetovania, hlučné, primitívne správanie, negramotnosť, súlož so zvieratami a rôzne ohavnosti, ktoré radšej ani nebudem menovať. To všetko nás degradovalo a definíciu slova "človek" zadupalo do zeme.

Nemôžme sa ani čudovať, že realitou väčšiny vzťahov je podvádzanie, keďže to, čím sa snažíme zaujať toho druhého a čo rozvíjame, je len to fyzické. Do vzťahov sa rútime len kvôli tomu, ako ten druhý vyzerá. Posilňovne, make-up, móda. To všetko je propagované a pretláčané dopredu. Ale kde ostal rozvoj osobnosti, ducha, vzdelanie, všeobecný prehľad, charizma, správanie? To sú veci, ktorými dnes každý pohŕda a tak sa stáva, že sa nám niekto može páčit, ale po čase nám pôjde riadne na nervy. Je to tak, keď sa staví všetko len na tú jednu stránku, a to výzor, pretože je to to prvé, čo si na tom druhom všimneme. Bohužiaľ to ale nie je to posledné čo vidíme, keď sa to všetko začne kaziť a nastúpi realita poznávania.
Obzeráme sa za ženami, pretože sa nám chlapom páčia. Teda aspoň väčšine. (Dúfam, že väčšine). Lenže namaľovaných očí, prefarbených vlasov, pekných postáv, pekných šiat a vecí je všade strašne veľa a tak aj keď jednu z tých vecí máme, neznamená, že sa nechceme a nenatiahneme za inou. Z umelo vyhnanej krásy sa stráca jedinečnosť a tak nevidíme v ženách, alebo chlapoch tu originalitu, pretože je už všetko tuctové, používajú sa rovnaké prostriedky a možnosti sebazkrášlovania a podobne.
Keď sa niekto narodí, má určité originálne črty. Oči, farbu vlasov, tvár, postavu ... . Farebné odtiene farieb na vlasy, farieb na ksicht a podobných zbytočností sú ale obmedzené. A ženy napriek tomu neváhajú prekryť to, čím su jedinečné od prírody výrobkom, ktorý si kúpia aj tisíce iných žien. A tak vzniká tuctovosť. Veď už je skoro doba, v ktorej rozoznávame len blondíny a brunety (alebo plešaté) A to rovnakých odtieňov. Ako si potom vybrať tú jednu, svoju, ktorá bude tá najkrajšia, keď sa snažia podobať jedna na druhú? Už by sa to nemuselo brať ani ako podvod, keby tu neboli aj povahové vlastnosti a osobnosti, na ktoré sa ale neberie ohľad. Sú nepodstatné. Veď chlapi chcú len namočit párok do horčice a ženy zlízať tanier. Stačí, že má žena vagínu, cicky a riť. Nie je dôležité, že si myslí, že hlavné mesto Číny je Japonsko.

"Svet ľudí sa zmenil na svet figurín, ktoré plodia deti s upotenou výchovou, mrtvými očami a voskovým osudom"

Je veľa vecí, ktoré nedokážem k spokojnosti pochopiť. Napríklad, keď ženy tvrdia, že sa chcú svojmu chlapovi páčiť také aké sú a potom sa vyberú niekam von na diskotéku, alebo na iné parenište. Po hodinových úpravách v kúpelni, zmaľované, vyobliekané. Vraj aby sa páčili. Nechápem ale komu, keď už majú doma chlapa. Komu sa chcú ešte páčiť a na koho robiť dojem? Alebo sa vybrali na další lov?
Je pre mňa rovnako nepochopiteľné, prečo niekto s niekym zotrváva vo vzťahu, keď ho plánuje podvádzať, alebo podvádza? Nebolo by jednoduchšie rozísť sa a tak nespôsobovať rany? Aký má zmysel držať sa jednej osoby, ked nemáme v úmysle byť jej verný? Ale to už dnes nikto nerieši a každému je to ľahostajné.


Zaviedol by som povinné exkurzie na sledovanie popráv ukameňovaním za cudzoložstvo. Možno by sa niečo zmenilo. O čom ale dosť pochybujem. Zaviesť to aj u nás, to už by bolo niečo iné. Keď budú mať ludia z niečoho strach, odstrašujúci príklad. Keď si uvedomia svoj život. To, že nemajú len telo, ale aj niečo v sebe, čo treba rozvíjať a čo má oveľa väčšiu hodnotu, ako to, ktorá má aké cicky a kto má aké svaly. Bolo by zaujímavé počuť namiesto výroku "Boha, tá ale dobre vyzerá. Hneď by som ju pojebal" vetu: "Tá je ale zaujímavá, rád by som s ňou pokecal, aká je" Ale to už znie asi ako reči z kostola. Aj keď aj samotná Biblia je len zväzok vrážd a porna.

Je tak veľa smutných prípadov. Tak veľa neštastných, klamaných ľudí. Ženy, ktoré chodia s chlapom a popri tom ponúkaju za jeho chrbtom erotické služby, alebo spia s jeho najlepším kamarátom a podobne..... . Často rozmýšľam nad tým, čo je horšie. Dozvedieť sa to, alebo žiť v nevedomosti? Je horšia zlosť, alebo sklamanie? Nenávisť, alebo prijímať falošnú lásku? Čakať v posteli na ženu, ktorá sa vráti domov, ľahne si k chlapovi do postele, dá mu bozk na dobrú noc ústami, do ktorých pred chvíľou niekto nastriekal svoje semeno, alebo chcieť využiť možnosť ukameňovania?

A na záver niečo zo života:


Kamarát bol strašne zamilovaný do svojho dievčaťa. Raz mu od nej prišla smska, ako jedna z jej odpovedí na jeho obavy v znení: "Neboj sa, nespala som s ním. Len sme sa bozkávali. Milujem ťa." Samozrejme, že jej to odpustil. Čo je teraz ale väčšia zvrátenosť, odpustit, alebo urobiť takú vec?
Veľa ľudí v sebe živí názor, že podvod je až pohlavný styk priamo. Bozkávanie sa, alebo orálny sex medzi podvod nepatria. Tak to už je fakt sila.
Ale asi to tak má byť a chyba je vo mne, keď si myslím, že by to malo fungovať úplne inač. Tak sa teda pridajme všetci, ktorí sme ešte iní.


Zbohom romantické filmy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?