Titul "Otec" a "Matka" si treba zaslúžiť, nie len odsúložiť

Autor: Miroslav Hnát | 7.7.2012 o 14:43 | (upravené 7.7.2012 o 15:04) Karma článku: 5,65 | Prečítané:  703x

Stojím pri okne a pozorujem ľudí na ulici. Z dvanásteho poschodia mám super výhľad. Najviac ma vždy fascinuje pohľad na dvor materskej školy, kde sa hrajú deti a ich rodičia netrpezlivo prešľapujú z nohy na nohu, či prevracajú otravne oči. Dieťa má radosť z hry a oni majú nervy. Chcú sa už asi vidieť doma pri telke, alebo pri pive. Kto vie, či ľutujú svoje rodičovstvo, alebo im ich dieťa lezie na nervy. Alebo ho nemajú radi.

Jedna známa pracuje v Prahe v materskej škole a vravieva, akí sú rodičia radi, že je školka otvorená aj cez prázdniny.
Rodičia tam svoje dieťa odkopnú, aby si mohli vkľude užívať voľno, slnko, výlety ... . Často vedú svoje ratolesti do tohto "záchranného" zariadenia nasilu, dobre že decku neodtrhnú ruku. Deti plačú, vreštia, ryčia. Je pochopitelné, že chcú byť so svojimi rodičmi. 
Stáva sa dokonca, že rodičia na svoje deti zabudnú a musí im volať mobilom, aby si pre svoje dieťa prišli. Tak to je už vrcholne smutné a absurdné. 
Príde mi nezodpovedné, že deti predškolského veku majú za vzory roznych akčných hrdinov, vrahov, násilníkov. Už nie hasičov, doktorov, smetiarov, policajtov ... .Vačšina rodičov prestala deťom čítať rozprávky. Nemyslím tie novodobé rozprávky, kde zlý ritier dá princeznej na krk nož, alebo kde vlk odreže zajacovi hlavu a behá s ňou v igelitke po lese, ale klasické rozprávky, kde dobro zvíťazí nad zlom a symbolika v nich je jednoznačná. A tak sa deti nehrajú už na princezné, princov, drakov, kráľov, ale na postavy zo seriálov CSI a podobne.


Dlhú dobu posobím v Prahe a neraz som bol v práci svedkom toho, ako manželský pár nechal kočiar s dieťaťom pred obchodom a oni si pokojne hodinu nakupovali. Ohavné zrúdy. S kolegom sme radšej dozreli, aby dieťa niekto nevzal, alebo aby sa mu v tých horúčavách nič nestalo.


Je toľko ľudí, ktorí nemožu mať deti a myslím si, že by sa k nim správali a vychovávali ich zodpovednejšie, ako tí, ktorí berú rodičovstvo ako samozrejmosť. Lenže súložiť dokáže aj každé zviera a každá primitívna bytosť. Druhá vec je dokázať sa zodpovedne k rodičovstvu postaviť a byť človekom. Nie primitívnou zrúdou, ktorej by som najradšej odkopol ksicht.
Pošťatí ožrani, feťáci a podobné individuá by mali byť ihneď zbavení semenníkov, aby naša spoločnosť spela k lepšiemu.
Je veľa smutných prípadov. Deti, ktoré sa rodia s absťakmi, s chorobami, vychovávané a zneužívané na páchanie trestnej činnosti, zneužívané sexuálne, alebo násilne.

:::

Jeden z nemenovaných obchodných reťazcov za nákup rozdával zákazníkom zberateľské kartičky pre deti. Po istom čase zorganizovali tieto predajne priamo vo svojich priestoroch výmennú akciu, kde mohli deti prísť a medzi sebou si tieto kartičky vymieňať.
Ako sa tam od rána deti, prevažne skutočne nízkeho veku, stretávali, samozrejme bez dozoru rodičov, prichádzali medzi nich aj slizké úchylácke ksichty, ktoré od detí žiadali dokonca adresy, či kontakty. Niektorí lákali deti so sebou preč. A presne takto dochádza k zverským činom, páchaným na maloletých. A pritom stačí tak málo. Plniť si svoje rodičovské povinnosti a dozerať na svoje deti.

Chytá ma pri týchto skutočnostiach zlosť, pretože mi je ľúto detí, ktoré nemožu za to, kto ich porodil a kto sa o nich "stará". Tak dochádza k psychickým deformáciam a traumám, ktoré možu viesť k závažnejším veciam a skutkom.

A na záver krátky postreh zo Smižian:


Šiel som niekedy okolo jedenástej večer z posedenia a z krčmy vyliezla ožratá matka, ktorú na nohách držal kočiar s deckom a vedľa nej jej muž, do polpása holý v riadne podnapilom stave. Pošťatý, posratý a s krvacajúcimi lakťami. Pred nimi šlo na bicykli ich druhé dieťa. Matka viedla kočiar raz po kolieskach ľavej strany, potom po kolieskach pravej strany. Pochybujem, že po príchode domov pripravili ešte deťom doma večeru.
Takúto bytosť by som ihneď zbavil statusu ženy a matky a strestal by som jej nevhodný prístup.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?