Ženy neudržia v ruke varechu a chlapi kladivo.

Autor: Miroslav Hnát | 10.2.2012 o 16:25 | Karma článku: 6,63 | Prečítané:  1159x

Povedzme si na rovinu, čo dnes ženy predstavujú. Nemám teraz na mysli tie staršie generácie, ktoré ešte vedia viesť domácnosť a vychovali deti. Aj keď aj medzi nimi sa nájdu výnimky, tak ako všade.

Tieto ženy, ktoré vidíme všade možne, len nie v domácnostiach, pri žehliacej doske, pri sporáku, ale ani v divadle, alebo v knižnici. Stavili sto percent úsilia a energie len na to, ako sa skrášliť. Týmto sa ponížili na úroveň nafukovacích panien, alebo výstavných figurín vo výkladoch. Urobili zo seba ten najlacnejší reklamný billboard na kozmetiku a podobné prostriedky na zakamuflovanie nezmyselných komplexov. Súťažia medzi sebou v primitívnych súťažiach krásy, no napriek tomu zabudli na prirodzenú krásu, nežnosť a ženskosť, akú poznáme už len z rozprávania starších, z literatúry, alebo z filmov. Mylne a doslova chorobne si myslia, že ženská krása spočíva v tom, ku koľkým erekciám dôjde v ich blízkosti a pri pohľade na to dielo, ktoré na sebe vytvorili pred zrkadlom. Týmto posunuli definíciu ženy niekam medzi ostatné predmety, doslova neživé, bez duše. Načo by predsa vynakladali úsilie na rozvoj osobnosti, na čítanie, na všeobecný prehľad, svetonázor, kultúrne vzdelávanie  sa na podobné nezmysly, ktoré sú im len na smiech. A tak tieto individuá, s ktorými sa dá vydržať  len do chvíle, kým neotvoria ústa a nezačnú sa z nich sypať slová, hodnotou nepresahujúce to, čo vychádza kravám zo zadkov.

Po večeroch si všímam ľudí, snažím sa toho čo najviac odpozorovať, zachytiť a v mysli si staviam takú pomyselnú mozaiku doby. Ešte mi nie je celkom jasné, či to, že väčšina návštevníkov nočných barov, diskoték, užívateľov alkoholu, cigariet a drog sú ženy, je z ich vlastnej iniciatívy, alebo doma nie sú vedené k tomu, čo je dôležité aby žena vedela, ako sa správala a aké postavenie má mať v spoločnosti. Varenie, ako aj väčšina domácich prác, sa stali výsadou mužov. Možno sa nikomu nezdá divné, že kedysi v starých dobách bolo varenie výsadou žien. Dnes sú šéfkuchári v drvivej väčšine muži, ako aj celkovo v tejto profesii. Osobne poznám množstvo prípadov, kedy kuchárske umenie ženy začína pri rožkoch s taveným syrom a končí pri chlebe vo vajci. Možno, že varenie negatívne vplýva na umelé, alebo pestované nechty.

Keď si to vezmem z globálneho hľadiska, tak v celej histórii ľudstva nefiguruje významné ženské meno, ktoré by bolo známe širokej verejnosti, v oblasti dôležitých objavov a krokov v oblasti politiky, vedy, techniky a podobne. Kedysi to bolo možno kvôli utláčaniu žien, no dnes je to skôr z lenivosti a zo skreslenej predstavy toho, čo by žena mala, alebo nemala robiť. Existuje dosť veľa žien,  no na počudovanie aj chlapov, ktorí bojujú za práva žien, sú za jednoznačné zrovnoprávnenie mužov a žien. Chcú a bojujú za to, aby ženy mohli pracovať ako policajtky, vojačky a podobne. V Prahe som mal dokonca možnosť vidieť v jednom nočnom klube pracovať ženu ako vyhadzovačku. Viac zarážajúce, ale aj smiešne mi príde, že tí istí ľudia, bojujúci za zrovnoprávnenie žien, nesúhlasia s tým, keď chlap udrie, alebo zmláti ženu. Ak sú za zrovnoprávnenie, tak by ich to logicky nemalo hnevať a mali by to brať ako plod zrovnoprávnenia. Chcem podotknúť, že ja som jednoznačne proti takémuto zrovnoprávneniu, pretože tým sa podstatne deformuje pojem žena, a tým aj vystupuje z platnosti tvrdenie, že žena je nežné pohlavie.

Pýtal som sa pár mladých žien (ak ich tak možno vôbec nazvať),  ktoré som videl piť alkohol, alebo fajčiť, či raz chcú mať deti a čo si myslia, či by to škodilo, alebo neškodilo plodu, ale aj neskôr pri výchove. Zhodli sa na tom, že určite s tým prestanú, ale že ešte na to majú dosť času. Otázka ale je, koľko času je dosť.

Ženy si dnes neuvedomujú, aký potenciál, a akú silu v sebe majú. Bohužiaľ ju využívajú inde, ako by mali. Dnes sa netešia z kvetu, z venovanej básne, z pozvania na večeru, z prírody, z umenia, z kníh, z poznania. Naopak, príde im to smiešne, zbytočné, nudné.

Väčšinou sa proti tomuto môjmu názoru ohradia práve tie ženy, ktorých sa to najviac týka, ale majú povinnosť vystúpiť a obhájiť ženy.

Rád by som zároveň podotkol, že sa hanbím za to, že ako chlap reprezentujem model dnešného chlapa, ktorý by som zobrazil ako chumáč nagelovaných vlasov a zväzok semenníkov.

Ženy rady tvrdia, že chlapi sú na vine a že sa kurvíme so štetkami. No máme radi sex a vedeli to aj ženy kedysi dávno a rozhodli sa, že prečo si tým nezarábať a tak vzniklo najstaršie remeslo. Takže z toho vyplýva, že prvá bola ponuka, až potom dopyt a využitie ponuky. Bez kuriev by sme sa totiž kurviť nemohli.

Celá táto spoločnosť mi pripadá ako mäsiareň. Ako mravenisko dlhých jazykov, púdru, semena, silikónu, fastfoodu, sprostosti a umelých vzdychov.

Gentlemani vymreli, keď sa ženy začali správať ako hovädá

 

Na koniec veselá príhoda zo skutočnosti:

On: „Miláčik, na večer som objednal stôl v reštaurácii, aby sme spolu mohli pri sviečkach osláviť svätého Valentína."

Ona: „A načo tam budem sedieť ako nejaká piča."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?