Ako by ne/malo vyzerať hľadanie životnej lásky

Autor: Miroslav Hnát | 9.6.2016 o 12:04 | Karma článku: 7,53 | Prečítané:  328x

Hľadám ženu. Spriaznenú dušu. Symbol nežného pohlavia, ktorá sa nepotrebuje v spoločnosti prezentovať tým, čo bolo kedysi povolené iba v nevestincoch a verejných domoch. 

     Bytosť, ktorej nie je cudzia neha, pekné slovo, skromnosť a úprimnosť. Stvorenie so vzťahom k umeniu a literatúre, so všeobecným prehľadom a uvedomením si sveta. Krehkú bytosť, ktorá nepotrebuje na sebe páchať zverstvá, nezaplavuje internet odvážnymi fotografiami a videami, neprivyrába si na živobytie sexom a nie je verejným majetkom, k dispozícii každému, kto zatúži po fyzickom kontakte a chuti si užiť. Takú, ktorá chlapa nevysmeje za pozvanie na večeru, za venovanú báseň, za kvet. Takú, ktorú nevzrušuje vulgárnosť a hrubé zaobchádzanie, ale ktorá túži po dôstojnom zaobchádzaní, pozornosti a zdieľaní pekných chvíľ. Takú, pre ktorú sex nie je najkrajším zážitkom a vrcholom vzťahu medzi mužom a ženou. Ženu so správnymi hygienickými návykmi, ktorej nie je cudzia gramatika a zásady spoločenského správania. Ženu, ktorá sa dokáže pri jedle uvoľniť, nemusí jesť s kalkulačkou v ruke a počítať nutričné hodnoty. Ženu, ktorá má rada seba, svoj život a nezhadzuje sa skrz svoje chyby a nedostatky, ale berie ich ako súčasť svojej jedinečnosti.

     Hľadám ženu, ktorej nebude vadiť moja opora, vernosť, úprimnosť a neha. Takú, pri ktorej nebudem musieť byť stále v strehu a reprezentovať len tvrdosť chlapa, ale môžem prejaviť city a nemusím zadržiavať slzy, keď viem, že ma rozcitlivie romantický film. Takú, pri ktorej nemusím chlapsky držať sekeru, alebo kladivo s chladným výrazom tváre, keď moje ruky dokážu udržať aj ružu a nezlomiť ju.

     Hľadám ženu, ktorej nebude vadiť, že aj keby jej vypadali všetky vlasy a zuby, keby ochorela a bola pripútaná na lôžko, keby jej zrástli kolená k sebe, alebo sa strácala v akomkoľvek probléme, tak neutečiem a stále bude tou jedinou princeznou, najkrajšou a najlepšou na svete a ja princ v jasnej zbroji, stínajúci všetky dračie hlavy v okolí.

     Hľadám ženu a som ochotný ju nájsť aj pohodenú v blate, ušpinenú, vystrašenú, sklamanú, zneužitú, zranenú. Zdvihnúť ju zo zeme a ukázať jej, že všetko môže byť aj pekné, príjemné a radostné. Že je v bezpečí. Že nie je nemožné prežiť rozprávku, o ktorej sníva každé dievča už od mala, ale časom zatrpkne a berie to ako detský rozmar, bez možnosti reality. Ošetrím jej rany a aj cez všetky tie jazvy na tele a na duši bude tou najjedinečnejšou ženou na svete.

     Hľadám ženu, ktorá so mnou pôjde osídliť inú planétu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?