Zamilovať sa

Autor: Miroslav Hnát | 22.5.2016 o 16:36 | Karma článku: 5,23 | Prečítané:  254x

Vraciaš mi stratené krídla, až mám strach, že sa udriem hlavou o oblaky. Že sa napichnem o mesiac a z očí sa mi vysypú  hviezdy. Že si ráno z vlasov vyčešeš slnko, ako perie odfúknutej púpavy a ja sa znovu zamilujem. 

Každý deň, ako pravidelný spoj do krajiny zázrakov. Že vôňa nesúca sa tvojou prítomnosťou vyprchá, ako doterajší život bez teba. Že sa rozplynieš, ako jemná chuť na špičke jazyka a ostanem hladný. Že si skutočná, kým neotvorím oči a budem to zase ja bez teba, bez nároku na tvoj úsmev, ktorý lieči rany hlboké ako pohľad roztúženej nádeje. Že nebudeš zdieľať náruč, roztrasenú ako dieťa pred rozbalením darčeka. Že neostaneš. Že milovať je zbytočné, aj keď srdciam tiež nie je jedno, keď sú hladné po teple nežných dlaní.

Vraciaš mi stratené krídla a tak rád by som s tebou odletel všade tam, kde budeme znamenať všetko. Kde nie je podstatná farba trávy a oblohy, pretože sa točíme v strede dúhy, ako ladné telá tanečníkov, keď zaznie valčík. Tam, kde ťa smiem milovať a neodsúdia ma za toto vyznanie. Za to, že si všetkým čo ma núti dobehnúť do cieľa za šťastím a budem tam chcieť zotrvať. V korune mocného stromu zhmotniť steny vzdušného zámku a vôňou dreva v tebe oživiť sny o princeznej. Milovať sa s tebou, ako vychádzajúce slnko s okenicami a dovoliť noci, aby prišla zahalená do tajomstiev, ktoré sú len naše a znejú v objatí ako husle na pokojnom námestí romantického mesta.

Milujem ťa za to že si.

Že svetu dávaš zmysel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?