Piknikový hrudný koš

Autor: Miroslav Hnát | 19.2.2016 o 13:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Srdce, kaviareň medzi kamennými stenami, plná prázdnych miest po nespokojných zadkoch a vydezinfikovaných stolov. Plná nerezových výplní okien s výhľadom na pokojné more.

Nikto o ňom nevedel, aj keď sa o ňom písalo už toľkokrát v slohových prácach tých šťastnejších. Mňa napísal lenivec. Doplniť atrament bol vačší boj, ako predstava umrieť sám. Stojím za barom a nalievam rady do pootvorených hláv, ktorým chýba kľučka z vnútornej strany lebky. Všetko s nadhľadom pracovnej doby.

Je mi zle. V rozdrvenom hrudnom koši nesiem stále viac, ako unesiem. Ešte možte dupať a zbierať úlomky, šprtať sa s nimi banálne medzi zubami a hodnotiť, čo všetko obsahoval hrudný koš, ponížený na piknikový. Nalakovať si nechty farbou krvi a mozgu a klopať nedočkavo po stole, s poradovými číslami v krabici. Netušíte však, že mnohí vás už zabili v útešných predstavách. Keby som nemal komu prehĺbiť vrásky trápením a nastoliť doma teror zarmútenia, bol by som hrdý vrah. Z kamennej steny by stekali zbytky vystrelených mozgov a úmyslov. Zatiaľ však leštím poháre, z ktorých ešte nikto nikdy nedopil. A to bolo všetko čerstvé, v záruke. Nikdy som netúžil mať doma second hand postele, periny, úsmevov, objatí, no zahodenosti sa asi nedalo vyhnúť. Je to vlastnosť priamo úmerná rozmarnosti. Asi vám tie second handy stačia v iných posteliach. A to ste mohli byť prvé. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?