Z rozhovorov so sociopatom

Autor: Miroslav Hnát | 31.1.2016 o 2:38 | Karma článku: 2,95 | Prečítané:  299x

Ráno opäť poprelo definitívnosť snov bez cenzúry. Vyplašený si kontrolujem dych, jeden z dokazov toho, že stále mám čo povedať, aj keď nemám rád svoj hlas.

S nohami ako dve vrecia zemiakov, z ktorých nikdy nebude potrava pre nenáročných, utekám paralyzovaný tou ťažobou, aj keď už pár minút poznám kohútiu podstatu a potrebu rituálov pred skokom do prikrátkeho potrubia dňa, nohami napred k večeru. Deň je záručná doba na zabudnutie, že som niekedy spal, no spánok si kupujem stále, za nevýhodnú cenu, ako bezbranné jahody v zasneženom supermarkete. Ako submisívnu myšlienku na ambicióznosť prevetrať módne návody na pseudoúspešné dostihy za naplnením. Ja sa naplním aj sám. Som predsa naplnený svojim menom vo vreci z kože, zviazanom hlavou a zapečatenom vlasmi. Kto ma chce otvoriť, musí bodať hlboko. Nie som ako cukorníčka s vrchnákom pre každého, kto sa chce obslúžiť a ani si neumyl prsty. Také návštevy nemám rád. Neriskujem, že ma niekto podsadne a budem ho musieť zabiť, pretože život je aj moje obľúbené miesto.

Neustále sa navštevujeme v diskrétnych zónach ako uchyláci v preplnených autobusoch a z každého návštevníka sa na nás niečo nalepí. Ako žuvačka v pridlhom ohanbí. Chcem sa oholiť zo všetkých ľudí a spláchnuť ich spolu s chlpami,  čo najďalej. Všetky tie ksichty, spôsobujúce utrpenie už len tým, že sú vymodelované do vzduchu a nevykostené. Našťastie za dlaňami mám stále ukryté päste, ktoré sú tiež nevykostené. Nechcem prestať nenávidieť a prísť o tie predstavy, kedy môžem akokoľvek zabíjať a ostať na slobode. Aspoň kým existuje zákon.

 

Dobré ráno, objekty môjho záujmu. Predstavujem si vás všetkých, krvavých ako torzá tiel po strete s kamiónom. Ako kusy mozgu po poslednej rozlúčke na kameru, s brokovnicou namiesto mikrofónu. Ako vykĺbené bedrá znásilnených provokatériek. Ako kotúľajúce sa hlavy po krivej dlážke, ihneď po poprave. Ako obľúbené scény hororových vyvražďovačiek. Ako ďalšiu noc.

Snáď nestratím pojem o realite a predstavy neutečú do sveta, ako kone vypustené z ohrady. Pre istotu sa radšej nepribližujte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?