Keď muž prichádza o ženu

Autor: Miroslav Hnát | 4.1.2016 o 20:47 | Karma článku: 5,68 | Prečítané:  1647x

Zvláštny pocit chladnutia dlaní. Spotených, ako hrniec na balkóne, plný ragú z ľudského masa, po ktorom sa pretekajú kvapky vody a spájajú sa do močiarov, v ktorých už ani smiech nezabráni utopeniu cválajúcich dní.

Utopeniu dlaní, trhajúcich sa tupým predmetom, akým je hlava a charakter a tie rany sú ako plesá vo Vysokých Tatrách, do ktorých chudáci hádžu mince s vidinou šťastia. Budúceho. Trvajúceho. Dlaní hltajúcich naprázdno ženský parfém, v ktorom sa kúpalo nejedno ráno a každý kubický centimeter sveta. Dlaní olizujúcich prstami spomienky v rámčekoch a na poličkách. Spomienky plaziace sa nenápadne k splachovaču ako žalúdočné kyseliny, tesne pred užitím lieku.

Meliem skoro už naprázdno. Občas mi ešte nejaké zrnko teba prereže žily, ale už nekrvácam. Z krvi je už len želé a aj keď srdce ostalo plyšové, zmenili sa mu chlpy. Už nie je dlhosrsté, ako nekonečné prechádzky, spájajúce ruky a zadky. Už  neveje vo vetre, ako keď sme bežali pred životom, s úmyslom nezaplatiť. Skasíroval ťa aj tak a aj keď ti ešte v diaľke poletujú vlasy ako kúsok papiera, do ktorého som tisíckrát napísal „prepáč“, viem, že to nestačilo. Nežné hádky s bielou zástavou, omotanou okolo mojej hlavy boli príliš neerotické, aby ťa zaujali. Mal som viac kopať do tvojich očakávaní a dopriať ti krvavé pery, vytrhané prsia, nechty v žalúdku, oči obité podkovami a podpísané nosom, postroj  a roztrhané líca od príkazov, alkoholové úteky do svojho bezpečia, od prísľubu tvojho mena v ranných správach postele. Ale koža nie je kostým a prišiel som neskoro na to, že ani rohy nie. Si skutočná, ako tvoj chrbát a zátylok prestrelený naliehavosťou začať zabúdať na spoločnú menovku. Na dlane prehltajúce tvoje telo trpezlivo, na nerozbitnom tanieri v najluxusnejšom hoteli, ktorý ma nezrujnuje. Veď som si tebou zarábal na smrť v blahobyte spoločna. Nemožem len tak skrachovať. Neumieraj

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?