Láska je príprava na sklamanie

Autor: Miroslav Hnát | 14.1.2012 o 15:48 | (upravené 14.1.2012 o 15:54) Karma článku: 4,79 | Prečítané:  322x

Koľkokrát v živote každého človeka niekto vyvolá city, pre ktoré neexistuje stopercentné pomenovanie? Definované je len ich príznakmi.

Stavy, keď aj obľúbené jedlo je v ústach ako blato a posteľ priúzka na voľný štýl so sebou samým. Myšlienky ti motajú hlavu viac ako promile a každý problém je zrazu nepodstatný, jednoduchý.
Náhla chuť žiť pre niekoho, kto mnohokrát o tebe, obeti zasiahnutej jedovatým šípom, horším ako strychnín, ani netuší, sa stáva samozrejmosťou.
Žeravým drôtom je vyrytý obraz dokonalosti do roztraseného srdca, ktoré opuchlo snáď až k mandliam. Dvadsaťštyri hodín denne je malý priestor pre stádo myšlienok, ktoré rozdupalo tvoju dôstojnosť a svet je zrazu primalý pre ulitu nerozhodnosti. Rebríček pomyselných hodnôt je narušený, pohltí ho len tá jediná.
Postavený nad všetkých známych i neznámych hrdinov, bohužiaľ vo väčšine prípadov len pre teba samého, zotneš za viečkami najviac dračích hláv, zničíš všetkých neprajníkov sveta, holou rukou rozdrvíš kameň na prach, vytrháš všetky kvety sveta, pre kyticu často hodenú do blata či zahanbenú pod opätkom bohyne.
Zrazu.
Príde rana horšia ako séria úderov od Tysona. Tisíce monológov už nikdy neopustí útroby chorej mysle. Rendez-vous s názvami ulíc rušia provokatéri, ku ktorým si prekvapivo, výnimočne zhovievavý. Nemáš komu žiariť, nezáleží ti už na zdare krokov tvojho života. Úprimný smiech ľudí ti je ľahostajný. Hádžeš svoju zástavu do špiny a máš chuť potiahnuť životu opraty, lebo ťa okradol o možné plody tvojich snov.
Si naivný, a to je jediná pravda tvojho života.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?